Competition: P5 - Prova Super Bock | 2010-07-16 | 10:00 |
Article: 274.5.3 Two Phases against the clock | Speed: 350 m/min Height: 1,30 approx. Total Prize: 4.000,00 € |
Classification | Name | Country | Horse | PTS1 | PTS2 | Time | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1º | Luis Sabino Gonçalves | POR | In Chala d'en Haut | 0 | 0 | 22.82 | |
2º | Gerard Clarke | IRL | Iquem du Plessis | 0 | 0 | 23.00 | |
3º | Sophie Fawcett | GBR | Unicento | 0 | 0 | 23.73 | |
4º | Juan Cortiguera Ruiz | ESP | Biscaya | 0 | 0 | 24.52 | |
5º | Filipe Malta da Costa | POR | Olyne des Quinze | 0 | 0 | 24.54 | |
6º | Rui Gonçalo | POR | Uriel de Baguim | 0 | 0 | 25.15 | |
7º | Antonio Vozone | POR | Poker du Tyl | 0 | 0 | 25.36 | |
8º | Fidel Segovia | ARG | Marylin des Hayettes | 0 | 0 | 25.39 | |
9º | Rodrigo Lerena | ARG | Neige du Fresne | 0 | 0 | 25.47 | |
10º | Joao Afra Charola | POR | Vasco | 0 | 0 | 25.60 | |
11º | Ainhoa Manero Benavente | ESP | Image du Heurteloup | 0 | 0 | 25.78 | |
12º | Alberto Marquez Galobardes | ESP | Wodam de Revel M | 0 | 0 | 26.73 | |
13º | Luciano Segovia | ARG | Olisco de Brey | 0 | 0 | 26.91 | |
14º | Yuko Itakura | JPN | Perle | 0 | 0 | 28.13 | |
15º | Alberto Marquez Galobardes | ESP | Amarcord | 0 | 0 | 28.63 | |
16º | Luis Sabino Gonçalves | POR | Chai D | 0 | 0 | 28.74 | |
17º | Norbert Ell | POR | T Quinta | 0 | 0 | 28.96 | |
18º | Antonio Frutuoso de Melo | POR | W Rubertha 59 | 0 | 0 | 29.71 | |
19º | Fernando Urrutia Cobaleda | ESP | Let's Go to Chapelle | 0 | 0 | 30.29 | |
20º | Luis Plaza Vidal | ESP | Look at Me 27 | 0 | 0 | 31.20 | |
21º | Yuko Itakura | JPN | Cameron Z | 0 | 0 | 31.99 | |
Rodrigo Giesteira Almeida | POR | Mondel | 0 | 0 | 32.08 | ||
Marta Testor | ESP | Triple | 0 | 0 | 32.80 | ||
Graham Lovegrove | GBR | Ali | 0 | 4 | 23.40 | ||
Gerard Clarke | IRL | Jakes Dream | 0 | 4 | 26.13 | ||
Diana Marsa Lafarge | ESP | Crusella | 0 | 4 | 28.71 | ||
Sonsoles Lasaosa | ESP | Banana | 0 | 4 | 28.79 | ||
Luis Plaza Vidal | ESP | Universe | 0 | 4 | 28.93 | ||
Mariana Contreras Oliveira | POR | Clemency vd Eglantierheuvel | 0 | 4 | 30.54 | ||
Carolina Sousa Oliveira | POR | Wendy | 0 | 4 | 31.65 | ||
Monica Hernandez Abad | ESP | Nietzsche du Granit | 0 | 4 | 33.85 | ||
Francisco Malta da Costa | POR | Nichebourg | 0 | 4 | 35.25 | ||
Lua Queiroz Pereira | POR | Must de Montsec | 0 | 5 | 38.39 | ||
Bernardo Manuel Moniz da Maia | POR | Love do Rio | 0 | 7 | 46.11 | ||
Tom Davin | IRL | Rolympus S | 0 | 7 | 46.47 | ||
Teresa Fortunato | POR | Gwem Twist | 0 | 7 | 48.59 | ||
Laura Renwick | GBR | Parvati de Breve | 0 | 8 | 24.34 | ||
Cristina Toda | ESP | Forsithia | 0 | 8 | 28.83 | ||
Antonio Frutuoso de Melo | POR | Vichy | 0 | 8 | 30.77 | ||
Marta Fernandez Andrade | ESP | Camille Z | 1 | ||||
Joao Azevedo e Silva | POR | Psyche du Murier | 1 | ||||
Filipa Azevedo e Silva | POR | Loriot | 1 | ||||
Wilhem Vermeir | BEL | Carabas vd Waterignhoeve | 1 | ||||
Matilde Almiro | POR | Nyls des Proyes | 1 | ||||
Sophie Fawcett | GBR | Lucio BK | 1 | ||||
Jo Pay | GBR | Goodman Randi's Gold | 1 | ||||
Jacobo Maldonado | ESP | Cassicasca | 1 | ||||
Fernando Urrutia Cobaleda | ESP | Guepardo | 2 | ||||
Eduardo Marquez Garcia | ESP | Ustinoff S | 4 | ||||
Laura Renwick | GBR | Oz de Breve | 4 | ||||
Antonio Carvalho Martins | POR | Helios de Rassay | 4 | ||||
Vera Matias | POR | Barco van de Doornakkers | 4 | ||||
Rodrigo Lerena | ARG | Olina des Isles | 4 | ||||
Nicola Violante | ITA | Lutin du Manoir | 4 | ||||
Teresa Bourbon | POR | Jolisco For Ever | 4 | ||||
Sonsoles Lasaosa | ESP | Sambalita | 4 | ||||
Luciano Segovia | ARG | Malibou de Blondel | 4 | ||||
Israel Cantero Macias | ESP | Cash and Go | 4 | ||||
Miguel Maria Bravo | POR | Cyrano 145 | 4 | ||||
Carolina Oliveira e Carmo | POR | Xtravaganza | 4 | ||||
Antonio Marinas Soto | ESP | Caregano Z | 5 | ||||
Lua Queiroz Pereira | POR | Horizon du Valon | 5 | ||||
Norbert Ell | POR | Quoncert | 5 | ||||
Felipe Guinato | BRA | Tenere | 5 | ||||
Rafael Cruz Rocha | POR | Varina | 5 | ||||
Pedro Escudeiro | POR | Dynamite van't Zorgvliet | 7 | ||||
Rui Pinto | POR | Blanka van't Niefgeel | 8 | ||||
Marta Testor | ESP | Zapping | 8 | ||||
Maximilian Bremicker | GER | Texas | 8 | ||||
Teresa Bourbon | POR | Limaroun | 8 | ||||
Gonçalo Perdigao | POR | Quiesse de Ste Hermelle | 8 | ||||
Monica Hernandez Abad | ESP | Chinouk van de Sluize | 8 | ||||
Felipa Xara Brasil | POR | Malice de B'Neville | 8 | ||||
Tiago Jardim Fernandes Quintas | POR | Atlas van het Lindehof | 8 | ||||
Francisco Asis Arango | ESP | Valentijn | 9 | ||||
Bernardo Manuel Moniz da Maia | POR | Sao Paulo | 9 | ||||
Israel Cantero Macias | ESP | Carthago d'Hessy Z | 11 | ||||
Rodrigo Giesteira Almeida | POR | Banjo | 12 | ||||
Eduardo Netto de Almeida | POR | Actress | 12 | ||||
Jaime Marsh | GBR | Rhett II | 14 | ||||
Nicola Violante | ITA | Noble du Reverdy | 16 | ||||
Jose Maria Salvaçao Barreto | POR | Qui Laura | 17 | ||||
Ines Horta Osorio | POR | Chamalow | 20 | ||||
Luis Filipe Fernandes | POR | Quilary de la Bastide | R |